Banyodan gusül abdesti alıp çıktıktan sonra kulak temizleme çubuğu ile kulağımdaki kirleri temizliyorum. Acaba kulağımın diplerinden çıkan bu kirin gusül abdestine bir mânîsi var mıdır?

Tarih: 10 Kasım 2009

CEVAP:

Gusül abdestinde yıkanması gereken yerler, bedenin dış yüzüdür. Kulağın dış yüzeyini yani parmağınızla kolaylıkla dokunabileceğiniz, temizleyebileceğiniz yerleri de ıslatırsanız guslünüz tamam olur. Daha sonra çıkan kulak kirleri gusle engel değildir. Bu konuda vesveseye kapılmayın.