KOAH hastalarının hava (kompresör yardımıyla) ile kullandığı inhalasyon ilaçları orucu bozar mı?

Tarih: 08 Haziran 2016

CEVAP:

Bu ilaçlar ile mideye herhangi bir sıvı veya gıda gitmez. Zira kendileri zaten gıda içermez, solunum yollarını açan bazı maddeler içerir. Bu yüzden bunlar orucu bozmaz.

Doç. Dr. Zeki Bayraktar

Aşağıdaki linkte bulunan cevabı da gözden geçirmenizi tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/astim-ve-bazi-hastaliklar-icin-kullanilan-spreyler-orucu-bozar-mi.html