Hocam, 11 yaşında kız kardeşim var. İsmi Şermin. Fakat annem isminden memnun değil. Dinimize göre uygun olmadığını, kardeşime her seslendiğinde şer olarak çağırdığını, çocuğumu kötü kelime şer anarak çağırıyorum Şermin demek istemiyorum diyor. Düşüncesinde haklı mı?

Tarih: 27 Ağustos 2013

CEVAP:

Şermin ismi Farsça kökenli olup “utangaç”, “hayâlı”, “mahcup” anlamına gelir.

Kız çocuklarına isim olarak verilmesinde herhangi sakınca yoktur.

Çocuk isimleri hakkında geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linkte bulunan soru cevapları incelemenizi tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/isim