Biz yeni doğacak kız çocuğumuza Lara ismini koymak istiyoruz. Anlamı çoğu yerde "su perisi" anlamına geliyor. Hoş karşılanmayacak bir isim de koymak istemiyoruz. Bu isim konusunda bir sakınca var mı?

Tarih: 30 Aralık 2011

CEVAP:

Lara isminin kökenini ve ne manaya geldiğini bilmiyoruz. Fakat bunun yerine Türk Dil Kurumu Kişi Adları Sözlüğü’nde de geçen ve Farsça kökenli olduğu bildirilen Gülara (anlamı: gül süsleyen, gül bezeyen) ismini tavsiye ederiz.

Çocuk isimleri hakkında geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linkte bulunan soru cevapları incelemenizi tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/isim