Kenzü’l-Arş ve Kadeh duası hakkında bilgi verir misiniz? Bunları okumak doğru mudur?

Tarih: 22 Şubat 2010

CEVAP:

Kenzü’l-Arş ve Kadeh duası ne Peygamberimiz zamanında ne de sahabe döneminde bulunan dualardandır. Bunlar çok sonraları ortaya çıkmış ve çeşitli rakam ve vaatlerle abartılmış şeylerdir. Bunların yerine ayet ve hadislerde tavsiye edilen duaları anlamları ile birlikte öğrenmek ve bunlarla Allah’a dua etmek gerekir.

Kur’an-ı Kerim’den örnek dualar için lütfen aşağıdaki linkte bulunan yazıyı okuyunuz:

www.suleymaniyevakfi.org/ramazan/ramazan-ve-dualarimiz.html

Peygamberimizden nakledilen duaları görmek için de İmam Nevevi’nin Türkçeye birçok defa tercüme edilen “el-Ezkâr/Peygamberimizden Dualar” adlı kitabını tavsiye edebiliriz.