Oruçlu iken iradem dışında kustum. Orucumu bozup sonradan kaza edebilir miyim?

Tarih: 10 Ağustos 2012

CEVAP:

Kusmak orucu bozmaz. Dolayısıyla sadece bu sebepten dolayı yemek-içmek caiz değildir. Fakat kustuktan sonra hastalanmış olursanız o takdirde orucunuzu bozabilir, Ramazandan sonra da kaza edersiniz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/orucluyken-ilac-alan-kisiye-ne-lazim-gelir.html

Kusmanın orucu bozup bozmayacağına dair daha geniş bir cevap için lütfen aşağıdaki linki de tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/agiz-dolusu-da-olsa-kusmak-orucu-bozar-mi.html