Benim annem 53 yaşındayken vefat etti. Babam ise şu an evlenmek istiyor. Bu evlilikle ilgili bizi aydınlatır mısınız? Bu evlilik annemin vefatından ne kadar sonra gerçekleşmelidir?

Tarih: 10 Ekim 2009

CEVAP:

Babanızın yeni bir evlilik yapması için beklemesi gereken herhangi bir süre yoktur. Kendisi için uygun bir eş adayı bulduktan sonra evlenebilir. Eşlerinin ölümünden sonra belirli bir süre (dört ay on gün) beklemesi gerekenler erkekler değil, kadınlardır.