Bir akrabamın kızı benim öz kız kardeşimle birlikte annemden süt emmişler. İkisi de benden yaşça küçük. Bu durumda ben bu kızla süt kardeş oluyor muyum ve nikâh düşüyor mu düşmüyor mu?

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinimize göre evlenme engellerinden biri, süt hısımlığıdır. O kız sizin annenizden süt emdiğine göre sizin sütkardeşinizdir. Onunla evlenmeniz haramdır.

Evlilikte süt akrabalığı konusunda geniş bilgi için aşağıdaki linklerde yer alan dersimizi izlemenizi tavsiye ederiz:

www.kurandersi.com/konulu-kuran-sohbetleri/2009/sut-akrabaligi-1.html

www.kurandersi.com/konulu-kuran-sohbetleri/2009/sut-akrabaligi-2.html