Kardeşlerin torunları oluyoruz. Benim anneannemle nişanlımın dedesi kardeş. Bu durumda evlenmemiz caiz midir?

Tarih: 22 Mart 2012

CEVAP:

Eğer aranızda süt kardeşliği yoksa evlenebilirsiniz.

Süt kardeşi olmadıkları sürece sadece kardeş torunları değil, kardeş çocukları yani amca, hala, dayı ve teyze çocukları da birbirleriyle evlenebilirler.

Akraba evlilikleri hakkında geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/akraba-evlilikleri-hangi-batna-kadar-haramdir.html