Düğün salonunu erkenden tutmuştum; fakat düğün günü Regaip Kandiline denk geliyormuş. Herhangi bir sakıncası var mıdır?

Tarih: 29 Nisan 2013

CEVAP:

Regaip Kandilinde nişan veya düğün yapmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Fakat bundan ziyade, salonda yapılacak olan düğün önemlidir.

Dinen birbirlerine yabancı olan erkeklerle kadınlar açık-saçık kıyafetlerle bir arada bulunur, birlikte oynar veya dans ederlerse işte buna Allah Teâlâ asla rıza göstermez! Dikkat edilmesi gereken husus budur. Yoksa düğünün Regaip Kandili veya diğer kandillerde olmasında bir sakınca yoktur.

Kandil geceleri ve düğün hakkında geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linkte bulunan soru-cevapları gözden geçirmenizi tavsiye ederiz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kandil-geceleri

www.fetva.net/yazili-fetvalar/dugun