Bayan kuaförde bikini bölgesi, koltukaltı ve bacaklardaki kıllara epilasyon yaptırılabilir mi?

Tarih: 11 Ocak 2010

CEVAP:

Kadınların kadınlara avreti göbek ile diz kapakları arasındaki yerlerdir. Bir kadın, arzu duysun veya duyma­sın diğer bir kadının dizkapağı ile göbeğinin arasına bakamaz. Bu sebeple bir kadın, başka bir kadının yanında diz kapağı ile göbeğinin arasını kapamak zorun­dadır, bu ona farzdır. Dolayısıyla bayan kuaförde epilasyon için bu bölgenin açılmaması gerekir. Aynı şey ağda için de geçerlidir. Bunun dışında kalan bölgelere epilasyon yapılmasında bir sakınca yoktur.

www.suleymaniyevakfi.org/arastirmalar/basortusu-ve-ortunme.html