Misafirliğe gittiğim evlerde kaçak elektrik kullanıyorlar. Sıcak sularını kullanmak istemiyorum. Kullansam kul hakkına girer miyim?

Tarih: 18 Ağustos 2009

CEVAP:

Onların suyunu kullanmanızda size bir günah olmaz. Yaptıklarından sorumlu olacak olan siz değilsiniz; onlardır. Fakat onlara bu yaptıklarının haram olduğunu, kul hakkına girdiklerini uygun bir dille anlatmaya çalışın. Bu davranışlarını kınamak için evlerine gitmez ve bunu onlara açıkça söylerseniz güzel bir davranışta bulunmuş olursunuz.  Ayrıca bu gibi insanları şikâyette bulunmanız gerekir.