Her namazın sonunda iki rekât namaz kılmak lazımmış. Buna şükür namazı da diyen var. Yatsıdan sonra olanına kabir nur namazı diyorlar. Öldükten sonra o namaz insanın kabrini aydınlatacakmış. Bunlar gerçek midir?

Tarih: 13 Ağustos 2009

CEVAP:

Kabir namazı veya nur namazı diye bir şey yoktur. İbadetler nass ile yani ayetler ve peygamberimizin uygulamaları ile sabit olur. Allah’ın istemediği, Peygamberimizin tavsiye etmediği böyle hurafelere itibar edilmemesi gerekir.