İslam dininin eş cinselliğe bakışı nasıldır?

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

İslam’da eş cinsellik yasaklanmıştır. Kur’an’da Lût kavminin eş cinsellik yaptığı belirtilmiş ve bu, “çirkin bir iş” olarak nitelendirilmiştir (A’râf, 7/80-81).

Lût (as), kavmini uzun bir süre bu çirkin işi yapmamaları konusunda uyarmış; ama onlar onu dinlememiş, yaptıkları çirkin işlerine devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Teâlâ da onların üzerlerine taş yağdırmış ve yaşadıkları şehrin altını üstüne geçirmiştir. (Hûd, 11/82)

Lütfen aşağıdaki bağlantıları da tıklayın:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/escinsellik-batakligindan-kurtulmak-icin-neler-yapilmali.html

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/escinselligin-seriata-gore-hukmu-nedir.html