Bizim iş yerimizde yılbaşında erzak dağıtılıyor. Alınmasının hükmü nedir?

Tarih: 30 Aralık 2011

CEVAP:

Erzakları iş yeri verdiği için size bir sakıncası yoktur. Verilen şeyler helal ise alabilirsiniz, helal olmayan şeyler de varsa helallerini kullanabilirsiniz/tüketebilirsiniz. Diğerlerini ise almamanız veya almışsanız imha etmeniz gerekir.

Yılbaşı kutlamakla alakalı cevabımız için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/yilbasi-kutlamak-caiz-midir-muslumanlar-yilbasini-kutlayabilirler-mi.html