Öğrenmek istediğim konu Hz. Yakup peygamberin kızlarının isimleridir. Hiçbir kaynakta rastlamadık. Belki kız çocuğu da yok tam bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tarih: 15 Mart 2010

CEVAP:

Kur’an-ı Kerim’de Yakub aleyhisselamın Yusuf ve onun haricinde on bir (11) oğlu olduğundan bahsedilmektedir. Bunlardan sadece Yusuf aleyhisselamın ismi açıkça zikredilmekte, diğer çocuklarının isimlerinden veya herhangi bir kızı olup olmadığından bahsedilmemektedir. Fakat Tevrat’a bakıldığında Yakub aleyhisselamın Lea adlı hanımından Dina isminde bir kızı olduğu görülmektedir. (Bkz. Tevrat, Yaratılış, 30:21 ve 46:15)