Hiperbarik oksijen tedavisi orucu bozar mı?

Tarih: 01 Ağustos 2012

CEVAP:

Aşağıdaki linkte verilen bilgilere göre medikal bir tedavi sayılan hiperbarik oksijenin, boğazdan geçen sıvı veya katı ilaçlar gibi olmadığı, bu yüzden orucu bozmayacağı anlaşılmaktadır.

www.itf.istanbul.edu.tr/sualtihekimligi/index_dosyalar/Page394.htm

NOT: Hiperbarik Oksijen Tedavisi, bir basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak % 100 oksijen solutmak suretiyle uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. Bu konuda geniş bilgiye yukarıdaki linkten ulaşılabilir.