Hamileyim ve henüz 1,5 yaşında bir çocuğum daha var. Onu emzirmeye devam edersem bunun günah olacağını söylüyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu işin doğrusu nedir?

Tarih: 28 Ekim 2010

CEVAP:

Bebeğinizi iki yaşına kadar emzirmeye devam edebilirsiniz. Hamilelerin çocuk emzirmemesi gerektiğine dair dini veya tıbbi herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bunun emen çocuğa da anne karnında olana da bir zararı yoktur. Fakat doktorlar zor bir hamilelik geçiren ve erken doğum yapma riski bulunan kadınların emzirme konusunda kendilerine danışılması gerektiğini söylüyorlar. Buna da dikkat etmeniz gerekir.