Midemde sorun var. Günde 3 kez aç karnına ilaç kullanmam lazım. Kullanmayınca kusuyorum. İlaç kullanırsam orucum bozulur mu veya oruç tutmam farz mı?

Tarih: 03 Ağustos 2012

CEVAP:

İlaç kullanmak zorundaysanız iyileşinceye kadar oruç tutmayabilirsiniz. Böyle bir ruhsatınız vardır. Ramazandan sonra tutamadığınız günleri kaza eder, borçlarınızı tamamlarsınız.