Elde edilecek geliri fakir fukaraya veya hayır kurumlarına vermek üzere şans oyunları oynamak doğru olur mu?

Tarih: 08 Eylül 2014

CEVAP:

Hayır, doğru olmaz. Şans oyunları kumardır ve kumar da haramdır. İslam hukukunda yerleşik olan bir kaideye göre de “İyi niyetler haramları mubahları kılmaz.” Dolayısıyla bir Müslümanın ne niyetle olursa olsun hiçbir şekilde şans oyunları oynaması caiz değildir.

Konu hakkında daha geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/sans-oyunlarindan-elde-edilen-kazanc-dinimize-gore-haram-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/hediye-piyango-biletine-ikramiye-isabet-etse-durum-ne-olur.html