Gelinlik giymekte bir sakınca var mıdır? “Müslüman âdeti değil” diyerek “caiz değil” diyenler var.

Tarih: 07 Ekim 2010

CEVAP:

Düğünler örf ve âdetlere göre yapılır. Gelinlik giymek de artık âdet haline gelmiştir. Tesettüre uygun olması kaydıyla, kadınların gelinlik giymesinde bir sakınca yoktur. Gelinliğin köken olarak batıdan geliyor olması, kötü olmasını gerektirmez.

Müslüman hanımların örtünmeleri hakkında bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/bir-kadinin-ortmesi-gereken-bolgeleri-nereleridir.html