Kurban bayramının ilk günü akşam ezanından sonra kurban kesilir mi?

Tarih: 10 Ekim 2013

CEVAP:

Eski zamanlarda elektrik olmadığından muhtemel yaralanmaların önüne geçmek için geceleyin hayvan kesilmesini hoş karşılamayanlar olmuştur. Fakat bunu yasaklayan herhangi bir delil mevcut değildir. Dolayısıyla akşam güneş battıktan sonra da kurban kesilebilir. Yeter ki ortam müsait olsun; kurbana, insanlara ve çevreye zarar gelmesin.