Yatsı namazından sabah güneş doğuncaya kadar olan zaman zarfında yani yatma ve istirahat zamanı olarak bilinen zamanda çalışmak, mesai yapmak haram mıdır, mekruh mudur?

Tarih: 19 Ekim 2011

CEVAP:

Şayet işinizin durumu bunu gerektiriyor, bu sırada dinlenmek durumunda olanları rahatsız etmiyor, ayrıca bedeniniz ve aile fertlerinize karşı görevlerinizi ihmal etmiyorsanız gece çalışmanızda bir sakınca yoktur.

Doç. Dr. Servet Bayındır