Annem kalp ameliyatı oldu, ameliyata girerken 5 ünite kan istendi acil olarak. Babam da 4 üniteyi bulana kadar 1 ünite kendi kanını verdi. Bu durumda annem ile babam kan kardeşi mi oluyor? Dinen bir mahzuru var mı?

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Dinimizde kan kardeşliği diye bir şey yoktur. Babanızın annenize verdiği kan aralarında herhangi bir engel oluşturmaz. Evliliğe engel olan kardeşlik, gerçek kardeşlik ile sütkardeşliğidir.