“Evde 7 fil bulundurmak uğurdur.” diyorlar, bir doğruluğu var mı? 7 uğurludur; ama evde 7 tane fil biblosu bulundurmak saçma geliyor. Bu konuda bilgilendirirseniz bizi en kısa zamanda çok memnun olurum.

Tarih: 29 Aralık 2011

CEVAP:

Evde 7 fil biblosu bulundurmanın insanlara uğur getireceği inancı, bir hurafeden ibarettir. Bunun dinimizle uzaktan yakından alakası bulunmamaktadır. Bu gibi bilgilere itibar edilmemesi gerekir.

Hurafeler hakkında bilgi edinmek için lütfen bu kategoride bulunan diğer soru-cevapları da okuyunuz.