Allah'a hamd olsun bir bebeğimiz oldu, isim konusunda şüphelerimiz var. BATIN Allah'ın isimlerinden biri. Tek başına koyulmaz biliyoruz ama MEHMET BATIN olarak koyabilir miyiz?

Tarih: 29 Haziran 2010

CEVAP:

el-Bâtın, Allah’ın en güzel isimlerindendir (el-esmâu’l-hüsnâ). “Gözle algılanamayan, za­man ve mekâna nisbet edilemeyip her bakımdan tek ve yegâne olan”, “bütün gizlilikleri bilen”, “ya­ratıklara her türlü nimeti lütfeden” gibi manaları vardır. Bu gibi özellikler sadece Allah Teâlâ’da olduğu için Bâtın ismi çocuklara konulmaz, konulacaksa da başına “Abd” ön eki eklenerek Abdülbâtın olarak konulmalıdır.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cocuklara-allahin-isimleri-verilebilir-mi.html