Çocuğumun ismini Enfal Sahra koyduk. Fakat çevremizde pek hoş karşılanmadı. İsmin İslami olmadığı yönünde. Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

Tarih: 29 Ocak 2010

CEVAP:

Enfal, Kur’an-ı Kerim’in 8. suresinin adıdır. “Ganimetler, bağışlar, hibeler” anlamına gelir. Sahra ise “açık alan ve çöl” anlamına gelir. Bunların isim olarak konma âdeti yoktur. İlerisinde çocuğunuz, bu yüzden rahatsız edilebilir. Daha uygun ve alışılmış isimlerden koymanızı tavsiye ederiz.