Eflal isminin anlamı nedir? Kız çocuklarına bu ismi koymakta herhangi bir sakınca var mıdır?

Tarih: 07 Kasım 2012

CEVAP:

Eflal (افلال) kelimesi Arapça sözlüklerde ‘kurak, bitkisiz yer’, ‘hezimete uğrayan’ manalarına gelen el-fell (الفل) kelimesinin çoğulu olarak geçmektedir.

Buna göre Eflal, ‘kurak, bitkisiz yerler’, ‘hezimete uğrayanlar’ manalarına gelir.

Görüldüğü gibi mana açısından bu ismin çocuklara isim olarak verilmesi uygun düşmez. Bunun yerine anlamı dinimize, örfümüze uygun düşen isimler koymanızı tavsiye ederiz.

Sitemizin ÇOCUK İSİMLERİ kategorisinde yer alan isimleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/isim