Demokrasi konusundaki bir soruya gayriciddi ve konuyu ana mecrasından ayırarak vermiş olduğunuz cevaptan dolayı bir müslüman olarak üzüntü duydum. Sizi hakka tabi olan bir ilim adamı gözüyle gördüğüm için bu eleştiriyi yapma ihtiyacı hissettim.

Tarih: 21 Ağustos 2009

CEVAP:

Uyarı ve eleştiriniz için teşekkür ederiz. Yalnız eleştiride bulunurken bizim neyi, niçin yanlış yaptığımızı delilleri ile birlikte gösteriniz ki biz de ona göre yanlışımızı düzeltelim.

Bir defa “gayriciddilik” sözünüz bir ithamdır. Bizler Allah’ın bizlere bahşettiği bilgilerle bir şeyler söylemeye çalışıyoruz. Bu doğru da olabilir; yanlış da olabilir. Çünkü bizler de insanız, yanılırız. Lakin niyetimizin ve ciddiyetimizin sorgulanmasına da asla izin vermeyiz. Zira bu, sizin değil; sadece ve sadece Allah’ın bileceği bir durumdur. Bu açıdan duygusallığı bir kenara bırakıp ilmî, müdellel bir şekilde yanlışlarımızı göstermenizi bekliyoruz.