Gusletmeye vakti olduğu halde guslü mazeretsiz olarak erteleyip de cenabet halde ölen bir kişinin sonsuza kadar yanacağı doğru mudur?

Tarih: 06 Eylül 2013

CEVAP:

Cünüp bir şekilde ölmek değil, imansız bir şekilde ölmek âfettir. Ebedi olarak cehennemde kalacağı bildirilen kişiler de müşriklerdir.

Bir kişi, cünüp bir şekilde öldü diye Allah katında hesaba çekilmez. Günahlarına ve sevaplarına bakılır; ona göre ceza veya ödülü verilir.