Biri cünüpken kıyafetimize dokunsa kıyafetimizi yıkamak gerekir mi?

Tarih: 23 Nisan 2011

CEVAP:

Cünüplük hali “maddi” değil namaza engel olan “manevi” bir pislik halidir. Dolayısıyla cünüp olan birinin herhangi bir eşyaya dokunması halinde o eşya pis olmaz, yıkanması da gerekmez.

Cünüpken yemek yemek veya hazırlamak da yasak değildir.

Benzer soru-cevapları okumak ve konu hakkında daha geniş bilgi edinmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cunupken-giyilen-elbise-gusul-abdesti-aldiktan-sonra-tekrar-giyilir-mi.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cunupken-yattigimiz-yataga-gusul-aldiktan-sonra-yatarsak-ne-olur.html