Cinsel ilişkiden sonra gusül abdesti almak kaç adım atılır? Hemen yıkanabilir miyiz?

Tarih: 12 Ağustos 2009

CEVAP:

Cinsel ilişkiden sonra belli bir sayıda adım atma zorunluluğu bulunmamaktadır. Vücuda bulaşmış ve cinsel organda kalmış meni parçacıklarını temizledikten sonra ağzınızı, burnunuzu ve tepeden tırnağa bütün vücudunuzu yıkamak suretiyle gusül abdestinizi almış olursunuz.

www.fetva.net/yazili-fetvalar/gusul-abdesti-nasil-alinmalidir.html