Birinden 2009 model araba almak istiyorum. Bana verdiği bu arabaya karşılık seneye ona 2011 model aynı marka arabadan alırsam bu alışveriş faize girer mi?

Tarih: 05 Ekim 2009

CEVAP:

2011 model arabanın özellikleri ve fiyatı şimdiden belli olamayacağı için bu alışveriş fasit olur. Sizin o kişiye borcunuz bu otomobilin bugünkü fiyatı ile sınırlı olur. O güne kadar parada değer kaybı olursa borcunuzu onunla beraber ödemeniz gerekir. Onun dışında bir borcunuz olmaz.