Nisâ suresi 22-24. ayetlerde evlenilmesi haram olan kadınlar tek tek sayıldıktan sonra "Bunların dışında kalan kadınlar size helaldir" buyuruluyor. Ayetlerde yer almamasına rağmen Hz. Peygamber'in, bir kızı halası ve teyzesi ile aynı nikah altında birleştirmeyi de haram kıldığı rivayet ediliyor. Hz. Peygamber bu hükmü Kur'an'dan mı çıkarmış, yoksa kendisine yapılan Kur'an dışı bir vahiyden mi?

Tarih: 12 Eylül 2015

CEVAP:

Bu konuyla alakalı geniş malumat için lütfen aşağıdaki linkte bulunan yazıyı okuyunuz:

www.suleymaniyevakfi.org/fikih-arastirmalari/kiz-ile-hala-veya-teyzesinin-ayni-nikah-altinda-birlestirilmesi.html