Bir erkek bir bayanı sevebilir mi? Onunla meşru bir şekilde konuşabilir mi?

Tarih: 10 Ağustos 2009

CEVAP:

Bir erkeğin bir bayanı ya da bir bayanın bir erkeği sevmesi günah değildir. Günah olan, dinen birbirlerine yabancı olan iki karşı cinsin aralarında nikah olmadan yalnız başlarına kalmaları, el ele tutuşmaları, sarılmalarıdır.

Evlilik amacıyla kız ile erkeğin, başbaşa olmamak şartıyla tanışmaları ve konuşmaları caizdir. Bunun dışında, günaha götürecek her türlü ilişki haramdır.