10 senelik evliyim. Kocam başka bir bayanla beraber. Sebebi ise benim kocamla ilişkiye girmemem. İlişkiye karşı soğuğum, eşim beni istiyor fakat ben yatmak istemiyorum. Eşimi seviyorum ve çocuğumuz var. Bu durumda eşimin beni aldatması doğru mu? Ben kadınlık görevimi yerine getiremiyorum.

Tarih: 01 Nisan 2010

CEVAP:

Hiçbir gerekçe zinayı gerekli kılamaz. Fakat siz madem eşinizi seviyorsunuz, onun istediklerini yapmalısınız.

Evlilikte cinsellik son derece önemlidir. Bu yüzden cinsel yönden sorun yaşayan eşlerin sorunlarını mutlaka çözmeleri gerekir. Bunun için ilk yapmanız gereken şey, bu alanda uzman bir doktora/psikoloğa/evlilik danışmanına birlikte gitmek ve durumunuzu izah etmektir. Sizin veya eşinizin tedavi veya terapi ile düzelecek bir durumunuz varsa işleriniz yoluna girer. Sorunu düzeltmek için elinizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışın. Bu gibi durumlar tedavisi mümkün ve kolay olan durumlardır. Allah bir dert vermişse mutlaka devasını da vermiştir.

Peygamberimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur:

Üsâme b. Şerîk radıyallahu anh’den rivayete göre o şöyle demiştir: Bedeviler: “Ey Allah’ın Resulü! Hastalanırsak tedavi yoluna gidelim mi? Dediler. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: “Evet tedavi görün. Ey Allah’ın kulları tedavi olunuz. Çünkü Allah yarattığı her bir hastalık için mutlaka şifasını/devasını yaratmıştır. Ancak bir hastalık müstesnadır” buyurdular. Bunun üzerine o bir hastalık nedir? Ey Allah’ın Resulü dediklerinde; “İhtiyarlıktır” buyurdu. (Tirmizi, Tıp, 2; Ebû Dâvûd, Tıp, 1; İbn Mâce, Tıp: 1)

Benzer bir soru-cevap için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/cinsel-sorunlar-yasayan-evli-bir-erkek-baska-kadinlarla-birlikte-olabilir-mi.html