Ben tıp doktoru olarak çalışmaktayım. Özel hastanelerde para karşılığında nöbet tutmaktayım. Tutmuş olduğumuz bu nöbet gayrı resmi olup başka bir hekimin kaşe yetkisini kullanıyoruz ve yapılan işlerden o hekimi bilgilendiriyoruz. Tutmuş olduğumuz bu nöbet karşılığı almış olduğumuz paranın helal olduğu hususunda şüphelerim mevcut. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Tarih: 15 Ağustos 2009

CEVAP:

Nöbet tutmak için usulsüzlük yapmak zorunda kalmanız, yaptığınız işin yanlış olduğunu gösterir. Ayrıca o nöbet sebebiyle asıl işinize yorgun olarak gelirsiniz. Bu da orada istenen çalışmayı yapamamanıza sebep olur. Bu sebeplerden dolayı aldığınız para helal olmaz.