Bahis şirketlerinin kâr mantığında bulduğum bir açık sayesinde hiçbir maçta kaybetmeyen bir sistem geliştirdim. Bu sistem tamamıyla maçın sonucundan bağımsız. Yani maç hangi skorla biterse bitsin, hangi takım kazanırsa kazansın sizin kazancınız değişmiyor. Bir maçta kesin bir biçimde (matematiksel olarak ispatladım.) 1 tl yi 5 tl yapabiliyorum. Bu durumda aracının bir maç olması sonuçtan bağımsız olsa da hala bu kazancın haram olması demek midir? Enteresan gelebilir, bahis şirketleri nasıl böyle bir şeyi atlamış diyebilirsiniz ama ispatı yaparken şunu keşfettim: Onlar kâr etmeye devam ettiği sürece benim sistemim de kâr ediyor. Hissi olarak ya da olasılıksal olarak değil net bir biçimde kesinlikten bahsediyorum. Sadece bu hafta sonu bu sistem ile milyonlarca dolar kazanabilirdim. Ama haram olabilir korkusu ile yapmadım. Cevabınızı bekliyorum.

Tarih: 23 Haziran 2011

CEVAP:

Bahis şirketlerinin oynattığı oyunlar kesin bir şekilde kumardır, bunda hiçbir şüphe yoktur. Kumar da büyük günahlardandır. Dolayısıyla bir Müslümanın şans oyunları oynaması kesinlikle caiz değildir. Bu, işin birinci bölümüdür.

Bununla ilgili daha açıklamalı bilgi için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/kumar

Sorunuzun ikinci bölümüne gelince: Keşfettiğiniz açık sayesinde sistemden yasal olmayan bir yolla para kazanılacağını siz de gayet iyi biliyorsunuz. Oynanan oyunun kumar olması, onların parasını çalmayı gerektirmez. Bir Müslümanın “içki satıyorlar” diye meyhaneyi, “zina yapıyorlar” diye genelevi soyması nasıl caiz değilse “kumar oynatıyorlar” diyerek kumar şirketlerinin hesaplarını boşaltması da caiz değildir. Bu, açık bir hırsızlık olur. Hırsızlık da tıpkı kumar gibi büyük günahlardan biridir. Asla bu yola tevessül etmeyiniz.