Çalıştığım yerde betona serdiğim kartonumla ayakkabılarımı çıkarmadan namazımı kılmak zorunda kalıyorum. Cami uzak, bina bakımsız ve tek bir yer var biraz bakımlı olan, o da merdiven altı. Orada kılıyorum. Ayakkabılarımı çıkaramıyorum fakat rahatsız oluyorum. Acaba bu şekilde kıldığım namazlarım geçerli oluyor mu?

Tarih: 04 Mart 2011

CEVAP:

Temiz olmak şartıyla isteyen ayakkabılarıyla, isteyen de çıplak ayakla veya çorapla namaz kılabilir. Bu konuda serbesttir.

Nebîmiz de bazen ayakkabılarıyla bazen çıplak ayakla namaz kılmıştır.

Geniş bilgi için lütfen aşağıdaki linkleri tıklayınız:

www.fetva.net/yazili-fetvalar/peygamberimiz-ayakkabiyla-namaz-kilmis-midir.html

www.fetva.net/yazili-fetvalar/ben-askerim-namazi-botlari-cikarmadan-kiliyorum-oluyor-mu.html