Akupunktur bantları gusül abdestine engel midir?

Tarih: 12 Aralık 2012

CEVAP:

Akupunktur bantlarının takılması gusül abdesti alınmasını gerektirmediği gibi, onlar kulağa veya vücudun herhangi bir yerine yapıştırılmış bir şekilde gusül alınmasında da bir sakınca bulunmamaktadır. Zira bu, bir tedavi yöntemidir.

Dinin emrettiği konular hususunda Allah Teala insanlara hiçbir zorluk yüklememiştir. O, şöyle buyurmuştur:

“Allah, sizi sıkıntıya sokmak istemiyor. Onun isteği sizi arındırmak ve size olan nimetini tamamlamaktır. Belki şükredesiniz.” (Mâide, 5/6)

“O, Din konusunda size hiçbir zorluk yüklememiştir.” (Hacc, 22/78)