Adetli kadınların tırnak kesmeleri veya vücut temizliği yapmaları caiz midir?

Tarih: 20 Kasım 2012

CEVAP:

Kadının âdetli iken tırnak kesmesinde veya vücut temizliği yapmasında dinen herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kadının âdetli iken yapamayacağı tek şey eşi ile cinsel ilişkiye girmektir. Bunun dışında herhangi bir yasak yoktur.