Yaygın kanaate göre kadınlar hayızlı iken namaz kılamaz ve oruç tutamaz. Sizin bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Tarih: 20 Ağustos 2009

CEVAP:

Âdetli kadınlar namaz da kılabilirler, oruç da tutabilirler.

www.fetva.net/goruntulu-fetvalar/adetli-kadinlar-ramazanda-oruc-tutabilirler-mi.html

Konuyla ilgili geniş bilgiye ADETLİ KADININ ORUCU VE NAMAZI başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz:

www.suleymaniyevakfi.org/ramazan-ve-oruc/adetli-kadinin-orucu-ve-namazi.html