Ramazanda bütün bir ayı oruçlu geçirmek için adet geciktirici ilaç alıp adet olmayan bayanlar var. Bunun dinen bir zararı var mı?

Tarih: 25 Ağustos 2009

CEVAP:

İlaç kullanıp âdeti geciktirmek kadının bünyesine zarar verir, fıtratını bozar. İlaç kullanmaması gerekir. Çünkü âdetli kadın da orucunu tutmak zorundadır.

Konuyla ilgili daha geniş bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

www.suleymaniyevakfi.org/kadin/adetli-kadinin-orucu-ve-namazi.html