Dedem öldü. 3 erkek 4 kızı var, eşi daha önceden vefat etmişti. Miras paylaşımı nasıl olmalıdır?

Tarih: 07 Haziran 2011

CEVAP:

Miras bırakanın üç erkek, dört kız çocuğu bıraktığı durumda miras taksimi her bir erkek çocuğun iki kız çocuk hissesi alacağı şekilde paylaştırılır. Bu meselede toplam miras 10 hisse kabul edilir, her bir kız çocuk 1’er hisse (toplamda 4 hisse), her bir erkek çocuk da 2’şer hisse (toplamda 6 hisse) alırlar.