Biz üç erkek, bir kız kardeşiz. Babam ölmeden önce mirasını bizlere bölüştürdü. Yalnız kız kardeşime hakkını vermedi. Bu durumda kız kardeşime bir haksızlık oldu. Biz de bu durumu biliyoruz. Bu durumda ne yapmamız gerekir?

Tarih: 25 Şubat 2010

CEVAP:

Babanızın mirası yedi pay olmalı, bir payı kız kardeşinize ve ikişer payı da sizlere kalmalıydı. Siz böyle yapmadığınız için sizin malınızın yedide biri kız kardeşinizindir. Onu ona vermeniz gerekir.