Bir TV kanalında çıkan habere göre Hac'da kesilen kurbanlar kameraların sokulmadığı bir yerde toplanıyormuş ve ne fakirlere dağıtılıyormuş, ne de ziyan olması engelleniyormuş. Bu konu kafamı karıştırıyor. İsrafın caiz olmadığı dinimizde eğer yapılıyorsa böyle bir şey olması doğru mudur?

Tarih: 13 Ağustos 2009

CEVAP:

Daha önceki senelerde buna benzer olayların yaşandığı maalesef doğrudur. Tabii ki bu kabul edilebilecek bir davranış değildir. Fakat son yıllarda özellikle büyük organizasyonlar neticesinde hacda kesilen kurbanların fakir ülkelere ulaştırıldığı görülmektedir. Televizyonda görülen haberlerin hepsine inanmamak gerekir.

Bununla ilgili görüntülü cevabımızı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Hacda kurbanlarımız gerçekten kesiliyor mu?